lofo® LifeCodexx AG – Alman Kalitesi

Girişimsel olmayan diagnostik testlerin geliştirilmesi ve klinik olarak doğrulanması

Merkez ofisi Konstanz (Almanya)’da bulunan LifeCodexx AG, 2010’dan günümüze, en yeni moleküler analitik metodları kullanarak, yenilikçi ve klinik olarak valide edilmiş girişimsel olmayan diagnostik testler geliştirmektedir. LifeCodexx, 2012’de satışa çıkan, Avrupa’nın ilk girişimsel olmayan prenatal testi (NIPT) PrenaTest® ile, anne karnındaki bebeklerde sıklıkla karşılaşılan kromozom bozukluklarının tespiti için prenatal tanıyı önemli ölçüde değiştirmiştir. Test Almanya’da uygulanmakta ve Avrupa Birliği Direktifleri In-vitro Diagnostik Tıbbi Cihazlar Yönetmelikleri’ne kesinlikle uygunluk sağlamaktadır.

Misyon Tüm çalışmalarımız, bebek bekleyen annelere güvenilir ve risksiz diagnostik testlerle gebeliklerinin erken haftalarında kendi kararlarını verebilmeleri için imkan sağlayabilmeye yoğunlaşmıştır.

Değerler Diagnostik testlerimizin yüksek kalitesini garanti ederiz. Testlerimiz Alman ve Avrupa kalite standardlarına sıkı bir biçimde ve her zaman uymakta, bu testler tamamıyla Almanya’da geliştirilmekte ve uygulanmaktadır. Tüm kişisel verilerin saklanması ve güvenliğini garanti ederiz.

Yaklaşımımız, özellikle anne adayları ve aileleri için ve tabi ki onları takip ve tedavi eden doktorları için benzersiz sevgi, saygı ve itibar ile şekillenmektedir. Arzumuz her bir kişisel durum için etkin ve şeffaf ilgi göstermektir.

Motivasyonumuzu ve gücümüzü, çalışanlarımızla, ortaklarımızla ve hastaları için sunduğumuz yüksek kalitede diagnostik testlerini tercih eden birçok doktorumuzla kurduğumuz yapıcı, sadık ve uzun süreli işbirliğimizden alırız.

LifeCodexx AG – Yönetim

Dr. Michael Lutz,CEO – Mesul Müdür
İşadamı ve bir girişimci olarak Dr. Lutz yenilikçi bioteknoloji şirketlerininin kuruculuğu ve yöneticiliği konusunda uzun yıllar deneyime sahiptir. LifeCodexx’in 2010’dan beri CEO olarak yöneticiliğini yapmaktadır. 2005 yılından bu yana, aralarına Freiburg (Almanya’da) kurulu Cytena olmak üzere, altı uluslararası bioteknoloji firmasının kuruluşunu başarıyla gerçekleştirmiş ve halen bu firmaların aktif olarak üst düzey danışmanlığını yapmaktadır. Bunlardan önce Dr. Lutz Novartis Farma ve Evotec firmalarında uzun yıllar yöneticilik yapmıştır. Konstanz Üniversitesi’nde (Almanya) ve Grenoble Üniversitesi’nde (Fransa) kimya ve biyokimya alanında uzmanlığını almış ve ETH Zürih’te (İsviçre)’de biyoorganik kimya doktorasını almıştır.
Dr. Wera Hofmann,CSO - Medikal Müdür
Diagnostik insan genetiği alanında 20 yıllık deneyimi ile, Dr. Hofmann LifeCodexx AG’de laboratuarın, bioinformatik biriminin ve araştırma ve geliştirme departmanlarının yöneticisidir. GATC Biotech AG’nin Tıbbi Direktörü olarak 2009-2012 yılları arasında LifeCodexx’in kuruluşu aşamasında da çalışmıştır. Bundan önce, Alman İnsan Genetikçileri Birliği (BVDH)’nin yöneticiliğini yapmış ve 2006 yılında Berlin’de Max-Delbrück Merkezi’nde yer alan Kalıtsal Meme Kanseri Dsiplinerarası Merkezi’nde BRCA1/2 geni tanı ünitesini denetlemiştir. Berlin’de Humboldt Üniversitesi’nde biyokimya bölümününde eğitimini tamamladıktan sonra Dr. Hofmann tıp mühendisliği doktora derecesi (Dr. rer. Medic.) insan genetiği alanında Berlin Charité’den almıştır.
Andrea Stephinger ,Finans, İnsan Kaynakları, Bilgi Teknolojileri ve İdari Direktörü, Sorumlu imza Yetkilisi
Çok yönlü bir yetenek olarak, Bayan Stephinger, orta ölçekli firmaların kuruluş ve yönetimi konusunda uzun yıllar deneyim ve birikime sahiptir. Beckman Coulter Genomics firmasında insan kaynakları ve yönetimden sorumlu imza yetkilisi ve karar verici olarak çalışmıştır. 2012’den bu yana finans, insan kaynakları, lojistik ve Bilgi Teknolojileri departmanlarının yönetimini sürdüren Bayan Stephinger, LifeCodexx AG’de 2012’den bu yana imza yetklisi ve Yönetim Kurulu’nda tek başına hukuki yetki gücüne sahiptir. Bayan Stephinger iş idaresi eğitimini tamamladıktan sonra setifikalı bir İnsan Kaynakları uzmanı olarak göreve devam etti.
Elke Decker , MSc. MBA Stratejik Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü
Elke Decker, kurumlararası ve kurum-tüketici arası iletişimde Almanya ve Çin’de yatırım ve tüketici ürünleri sektörlerinde uzun yıllar deneyime sahiptir. 1997’den itibaren LifeCodexx’in bağlı olduğu GATC Biotech AG’nin kuruluş aşamasında pazarlama ve satış bölümlerinin başarıyla kurulmasında büyük katkısı olmuştur. 2012 başından beri, kuruluşunda çalıştığı LifeCodexx AG’nin stratejik pazarlama ve kurumsal iletişim bölümünü başarıyla yönetmektedir. Elke Decker İşletme alanında lisans eğitimini almış ve Danube University Krems’ten Yönetimsel MBA, Halkla İlişkiler ve Birleşik İletişim alanlarında master derecelerini almıştır.
Marcus Petry ,Satış ve İş Geliştirme Direktörü
Marcus Petry, Cryo-Save Grubu,Celesio AG, Johnson & Johnson ve Masterfoods gibi müşteri odaklı, çokuluslu şirketlerde kıdemli yönetici olarak çalışmıştır. Özellikle yeni kurulan iş üniteleri, insan kaynakları yönetimi ve ticari stratejiler geliştirilmesi konularında aktif olarak çalışmıştır. Bu bağlamda, Ağustos 2015’te yeni rolünü üstlenmeden aylar önce, LifeCodexx’e bu alanlarda tam destek vermiştir. İş yaratılması, proje ve insan yönetimi konularında geniş deneyime sahiptir. Marcus, ekonomi ve ardından INSEAD Fontainebleau’de Genel Yönetim Programı’nı tamamlamıştır.
LifeCodexx AG – Yönetim Kurulu

Peter Pohl,Yönetim Kurulu Başkanı
İşletme eğitimi almış olan Peter Pohl, ana kuruluş GATC Biotech AG’nin kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. Aynı zamanda LifeCodexx AG’nin de kurucu ortağı olan 2009 yılı sonuna kadar CEO görevini yerine getirmiştir. O tarihten bu yana da Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdürmektedir. Peter Pohl biyoteknoloji sektöründe bir çok bölgesel ve ulusal kurulun da üyesidir. 2005 yılından beri BioDeutschland e.V’nin Başkanlığını, 2007’de kurulmuş olan BioLAGO e.V’nin de kurucu ortağıdır.

Prof. Dr. Christof von Kalle,Yönetim Kurulu Üyesi
Christof von Kalle, Heidelberg’de kurulu Ulusal Kanser Hastalıkları Merkezi (NCT)’nin Direktörü ve yine Heidelberg’de Alman Kanser Araştırma Merkezi (DKFZ)’nde Translasyonel Onkoloji Bölümü Başkanlığı’nı yürütmektedir. İç hastalıkları, hematoloji ve moleküler biyoloji alanlarında uzmanlığını almış ve tanınmış profesyonel bilimsel dergilerde yayınlanmış 95’ten fazla makalesi bulunmaktadır. Araştırma alanları, hematopoetik kök hücre transplantasyonu, kemik iliği kök hücrelerinin doku tamirinde ve kanserde rolü ve sonradan edinilmiş veya doğuştan gelen genetik hastalıkların tedavisinde gen transfer stratejileri geliştirilmesi ve diğer konulardır.

Prof. Dr. Dirk Honold,Yönetim Kurulu Üyesi
Dirk Hanold Nüremberg Teknik Yükseokulu’nda Finans Profesörüdür ve 1990’ların sonlarından günümüze bir çok yenilikçi aile şirketinde sermaye alışverişi, şirket birleşimleri, şirket alımları ve IPO alanlarında Finans Direktörlüğü, Yönetim Kurulu Üyeliği, kuruculuk ve koçluk yapmıştır. Bio Deutchland e.V grubunda Finans ve Vergi Bölümünün iki direktöründen biri, Corporate Finance biz dergisinin editorü ve yayıncı ortağı ve Schmalenbach Vakfı’nın üyesidir.

Adres : LifeCodexx AG
            Jakob-Stadler-Platz 7
            D-78467 Konstanz - Almanya
Email : info@lifecodexx.com
Web  : www.lifecodexx.com