DocPrenaTest Bilgilendirme Broşürü Doc PrenaTest Normal Sonuç Raporu Doc PrenaTest Anormal Sonuç Raporu

PrenaTest – Trizomi 21 (Down Sendromu) Testi Nedir?Serbest fetal DNA yöntemi ile Trizomi 21 – Down Sendromu analizi yapan prenatal genetik test.
Gebelik takibi sırasında yapılan tarama testlerinde en sık karşılaşılan risk, Trizomi 21 yani Down sendromu riskidir. İkili test, üçlü test veya dörtlü test sonucunda Trizomi 21 – Down  sendromu için bir şüphe oluştu ise PrenaTest ile bu şüphe çok yüksek bir doğruluk ile giderilebilir. İleri anne yaşı, bebekte ense kalınlığı artışı veya hormon değerlerindeki yükseklik nedeniyle oluşan endişe net olarak açıklığa kavuşturulabilir. PrenaTest ile esas amaç Trizomi 21 yani Down sendromu olmadığını aileye bildirmek ve gebeliğin kalan süresinin rahat geçmesini sağlamaktır.
PrenaTest, en son teknolojiyi kullanarak, anne adayının kolundan alınan kan örneği ile bebekte, Trizomi 21 - Down Sendromu olup olmadığını net bir şekilde söyleyebilir. Amniyosentez (göbekten iğne batırarak su alma) gibi işlemlerin sebep olduğu komplikasyonları ve zararlı etkileri taşımaz. İkili test, üçlü test, dörtlü test gibi hormon değerlerini ölçen yöntemlerden farklı olarak, doğrudan annenin rahim duvarından anne kanına karışan hücre parçaçıkları yani serbest fetal DNA analizi yapılır. Bu sayede PrenaTest, anne ve bebeğe hiçbir zarar olmadan, çok yüksek doğruluk ile Trizomi 21 – Down sendromunu dışlayabilmektedir.
PrenaTest ile sonuçlar olasılık hesabı veya yüzde ile değil “Normal” veya “Anormal” şeklinde açıkça bildirilmektedir. “Normal” sonuç alındıktan sonra gebelik takibine devam edilmesi ve özellikle 18-22. Gebelik haftalarında bir perinatolog tarafından detaylı ultrason yapılması önerilir.

PrenaTest - Trizomi 21 (Down Sendromu) testi "Örnek Sonuç Raporu"nu görmek içintıklayınız.İkili test, üçlü test veya dörtlü test yapıldıktan sonra SADECE Trizomi 21 - Down Sendromu için 1/50  –  1/100  –  1/200 şeklinde şüpheli sonuç çıkan anne adaylarına önerilebilir. Aşağıdaki gibi tarama testinde Trizomi 21 – Down sendromu riski olduğu saptanan anne adayları için PrenaTest ideal bir çözüm olacaktır. Anne ve bebeğe herhangi bir risk oluşturmadan bu endişe giderilebilir.
Bu ikili test sonucunda görüleceği üzere Trizomi 13/18 hastalıkları için herhangi bir risk yoktur ve PrenaTest ile sadece Down sendromu – Trizomi 21 analizi yapılması yeterli olacaktır. Diğer nadir hastalıklara bakılmasına ve maliyetin artmasına gerek yoktur, PrenaTest ile hangi hastalık için risk varsa sadece o hastalığa bakılabilir.


PrenaTest – Trizomi 21 (Down Sendromu) testi nasıl yapılır?PrenaTest, annenin rahim duvarından anne kanına karışan hücre parçacıkları yani serbest fetal DNA analizi yaparak, çok yüksek doğruluk ile bebekte Trizomi 21 – Down sendromu gibi bir genetik bozukluk olup olmadığını analiz eder. LifeCodexx, en son teknoloji laboratuvar yöntemlerini ve cihazlarını kullanarak bu hücre parçacıkları tespit edebilmektedir. Teknik olarak belirtmek gerekirse bu işlem “serbest fetal DNA ile kromozom analizi” olarak adlandırılmaktadır.
 
PrenaTest için alınan örnek, Almanya’daki LifeCodexx laboratuvarında işleme alındıktan sonra ortalama 12 gün içinde net sonuç size ve doktorunuza ulaştırılacaktır. Oluşan şüphe çok yüksek doğruluk ile giderilecek ve gereksiz işlemler önlenecektir.

Bebeğiniz için en iyisini istediğinizi biliyoruz ve endişeli bekleyişinizin biran önce sona ermesini diliyoruz; bu amaçla sizlere çok kısa bir sürede, anlaşılır ve net sonucu veren serbest fetal DNA test seçeneklerimizi öneriyoruz. PrenaTest hakkında en güncel bilgilere ulaşmak ve güvenilir bir şekilde testi yaptırmak için lütfen doğrudan bilgilendirme ekibimize ulaşınız. Alanında uzman ekibimiz tarafından detaylı bilgilendirme sonrası size en yakın merkezin iletişim bilgileri verilecek ve doğru testin, doğru yer ve zamanda yapılması sağlanacaktır.

PrenaTest ve diğer serbest fetal DNA testleri hakkında daha detaylı tıbbi bilgi almak için Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan tıbbi danışmanımız Uzm. Dr. Sanlı ERKAN 'a haftanın her günü 08.30 – 21.30 saatleri arasında aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz;
Down Sendromu (Trisomy 21) açısından riskli çıkan ikili test ,üçlü test veya dörtlü tarama testi sonuçlarınızı günün her saati WhatsApp yoluyla ileterek uzman doktorumuzdan ve genetik test bilgilendirme ekibimizden danışmanlık alabilirsiniz. Bilgilendirme ekibimiz size en kısa sürede dönüş yapacaktır.


WhatsApp
0533 474 21 64 (Uzm. Dr. Sanlı Erkan)

İletişim Formu
PrenaTest hakkında merak ettiğiniz soruları ve kendi durumunuzu aşağıdaki kutucuklara kolayca işaretleyin, Sorularınızı cevaplamak için genetik test bilgilendirme ekibimiz sizlere hızlıca ulaşsın.
PrenaTest, serbest fetal DNA testi hakkında genel bilgi almak istiyorum.
Hiçbir riskim yok, yaşım genç, sadece emin olmak için tedbir amaçlı PrenaTest yaptırmak istiyorum.
Yaşım 35 üzerinde, başka hiçbir risk görülmedi, tedbir amaçlı olarak PrenaTest yaptırmak istiyorum.
Tahlilimde Down Sendromu (Trizomi 21) için risk çıktı, göbekten su aldırma (Amniyosentez) istemiyorum. Bebeğimi riske atmadan, serbest fetal DNA testi – PrenaTest nasıl yapabilirim?
İkili tarama testim normaldi ama üçlü / dörtlü testte Down Sendromu (Trizomi 21) için risk çıktı, göbekten su aldırma (Amniyosentez) istemiyorum.
Tahlilimde Edward / Patau Sendromu (Trizomi 18 / 13) için risk çıktı, göbekten su aldırma (Amniyosentez) istemiyorum.
Ultrasonda ense kalınlığı görüldü, göbekten su aldırma (Amniyosentez) istemiyorum. Bebeğimi riske atmadan, serbest fetal DNA testi – PrenaTest nasıl yapabilirim?
Detaylı ultrason incelemesinde bazı şüpheli bulgular görüldü (kalpte parlaklık, beyinde kist, böbrekte genişleme, ARSA bulgusu, tek arter tek ven, ense kalınlığı, burun kemiğinde kısalık, kemiklerde kısalık, vb) göbekten su aldırma (Amniyosentez) istemiyorum.
PrenaTest – serbest fetal DNA testini en yakın nerede yaptırabilirim? (Lütfen aşağıdaki mesaj alanına bulunduğunuz yeri yazınız)
PrenaTest – serbest fetal DNA testinin fiyatı nedir?
PrenaTest – serbest fetal DNA test bedelini Özel Sağlık Sigortaları karşılıyor mu?
PrenaTest – serbest fetal DNA testinin sonucunu kaç günde alabilirim?
  (Lütfen sağdaki 5 haneli yazıyı giriniz)