GATC Biotech, Avrupa'da endüstri ve akademik alandaki araştırmalar için DNA dizileme ve bioinformatik hizmeti sunan önemli şirketlerin başında gelir.

GATC Biotech, son 20 yıldır gönderilen DNA örnekleri, transcriptom, regulum ve tüm genoma, entegre – dizileme ve bioinformatik çözümü sunmaktadır. Bu alanlarda kendini sürekli geliştirerek, dizileme öncesi (presequencing – library preparation; cDNA, small RNA, normalization) ve dizileme sonrası (post sequencing) piyasada mevcut programları kullanarak geniş biyoinformatik araçların kullanımında oldukça iyi bir noktaya gelmiş durumdadır. Bu alanlardaki biyoinformatik çözüm siparişleri bütün dizileme projeleri için sağlayabilmektedir.

GATC Biotech, temel sekanslama yöntemlerinin optimum kullanımı (ABI 3730xl, Roche GS FLX, Illumina HiSeq 2000, Pacific Bio RS) ile ilgili olarak tüm üreticilerle yakın ilişki kurmaktadır. Müşterilerimiz bu farklı cihazların teknolojilerini tek tek veya birleşik olarak kullanarak kendi bireysel projelerinde en uygun şekilde faydalanabilirler.

Şirket merkezi Konstanz - Almanya'da, alanında uzman 120 eleman çalışmaktadır. Bu uzmanların çoğu Biyoinformatik, Moleküler biyoloji, Mikrobiyoloji ve Biyokimya konularında uzmanlaşmış bilim adamlarıdır. Tüm dünyada 40 farklı ülkeden toplam 10,000'den fazla müşteriye hizmet vermekteyiz.

GATC Biotech, Fransa, İsveç ve İngiltere'de şubeler, ayrıca Londra ve Düsselfdorf'da iki adet araştırma laboratuarı kurmuştur. Şirketin 1997'den beri ISO 9001:2000 sertifikası bulunmakta, Illumina firmasının onaylı servis sağlayıcısıdır.Yeni ve Üçüncü Nesil Dizileme Hizmetleri için gerekli olan ISO/IEC 17025:2005 sertifikasyonları tamamlanmıştır. Köln şehrinde bulunan Avrupa DNA Dizileme Merkezi, Avrupa ana bağlantı noktasına konumlandırılmış ve Sanger dizileme üzerine yoğunlaşmıştır. Tüm alt laboratuvarlar otomatize ve entegre işlem süreçleriyle çalışmakta ve en son teknolojinin gerektirdiği kalite kontrol standartlarını sağlamaktadır. 2010 yılından itibaren, GATC Biotech, Uluslararası Kanser Genom Projesinin ana destekçisidir..

Adres   : GATC Biotech AG (European Genome and Diagnostics Centre)
              Jakob-Stadler-Platz 7
              D-78467 Konstanz – Almanya
Email   : customerservice@gatc-biotech.com
Web    : www.gatc-biotech.com